Haber

Ahmet Akın: “Gücün Sırtında Küfe, Kalbinde Vicdan Yoktur”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, hükümetin açıkladığı taban fiyatın vatandaşın geçim sıkıntısına çare olmayacağını belirterek, “İktidarın ne sırtında göz ne vicdan var. Asgari ücrete yapılan zam Yeni yılda artış olmasa da 2022’de enerji enflasyonunun altında kalmaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, “Bu şartlar altında 20 yıldır olduğu gibi yeni yılda da asıl küstah milletin sırtında olacak” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Balıkesir’in seçim bölgesi olan Gönen, Bandırma, Erdek, Balya, Havran ve Edremit ilçelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve CHP’nin analiz önerilerini anlattı. Akın, dün açıklanan 2023 yılı asgari fiyatı ile ilgili bugün yazılı basın açıklaması yaptı. Akın’ın açıklaması şöyle:

“Sırtımızda küfe var diyenlerin tavaları boş. Sarayda oturanlar çarşıda, çarşıda vatandaşın neler çektiğini görmüyorlar. Maalesef devletin bir işçi ile çalışan vatandaşlarımıza verdiği sözler maalesef. taban fiyat boştu.İktidarın sırtında küfe,kalbinde vicdan yok.Zaman olmasa da 2022’de iktidar enflasyonunun altında kalıyor.Vatandaşların ortak derdi geçim sıkıntısı. vatandaş temel ihtiyaçlarından kısmak zorunda kalacak.Bu şartlar altında 20 yıldır olduğu gibi yeni yılda da asıl pay yine milletin sırtında olacak.

“HAYATLARIN MALİYETİ VATANDAŞLARI ENDİŞE ETTİ”

Gıda enflasyonu yüzde 120’nin üzerinde, vergi, harç ve cezalardaki değerleme oranı ise yüzde 122. Şehir merkezlerinde en ucuz kiralar 4-5 bin liranın ortasından başlıyor. Hizmet bedeli 5 bin liradan başlıyor. Hayat pahalılığı vatandaşı perişan ederken; Raf fiyatları her gün değişirken, iktidar sanki zamanı dondurmuş gibi bir fiyat belirliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu