Haber

Anadolu Yıldızlar Ligi Grup Birinciliği Erzurum Aşkale’de Yapıldı

Erzurum’un Aşkale ilçesi tarihinde ilk kez ülke çapında önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. gençlik ve SporSpor Bakanlığı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Osman Bayrakdar Sezon Grup Şampiyonası Aşkale İlçe Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Erzurum, Trabzon, Erzincan, Giresun, Bayburt, Ardadan, Tokat, Ordu, Rize ve Artvin’in de aralarında bulunduğu 10 ilden 150’ye yakın bay ve bayan sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen maçlar üç gün sürdü. her iki erkeklerde de Çeyrek finale yükseldi.

Kızlar şampiyon erkekler üçüncü

Büyük ilgi gören Aşkale’de düzenlenen ANALIG Taekwondo Grup Şampiyonası’nda Erzurum ferdi olarak 3 altın, 5 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Antrenör Arif Budak, Rahmi Ak ve Ömer Budancamanak nezaretinde tatamiye çıkan Erzurumlu tekvandocular kızlarda birinci, erkeklerde üçüncü oldu. Dadaşlar çift çeşitle tatamiden ayrıldı. Kızlarda Erzurum birinci, Rize ikinci, Ordu üçüncü, Trabzon dördüncü, Artvin beşinci, Tokat altıncı oldu. Erkeklerde Ordu birinci, Giresun ikinci, Erzurum üçüncü, Bayburt dördüncü, Tokat altıncı ve Erzincan yedinci olarak çeyrek finale yükseldi.

Gacir: Bir evi başarıyla ağırladık

Aşkale Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Şuayip Gacır. Gacır, katılan illere teşekkür ederek, “İlçemizde ilk kez düzenlediğimiz ve 10 ilin katıldığı Taekwondo Anadolu Yıldızlar Ligi Grup müsabakaları sonuçlanmıştır. Emeği geçen ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. İlk kez ev sahipliği yaptığımız ulusal bir organizasyonu başarıyla tamamlayıp sporcuları illerine gönderiyoruz. En güzel şekilde vedalaşmanın mutluluğunu yaşadık.” – ERZURUM

sarikaya-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu