Haber

Barış Atay, Can Atalay’ın cezaevinden çıkması için memleketi Hatay değil Antalya’dan aday oldu.

Türkiye Personel Partisi (TİP), önceki gün 49 il ve 52 seçim bölgesinde aday gösterdiği milletvekili adaylarını Yüksek Seçim Kurulu’na sundu.

HATAY’DAN BARIŞ ATAY BEKLEDİ

Buna göre Barış Atay, büyüdüğü ve seçmen desteği aldığı Hatay yerine Antalya’da ikinci aday olarak gösterildi. Hatay birinci sırada ise Gezi tutuklusunun avukatı Can Atalay aday gösterildi.

“Barış Yoldaşım ‘Yaşayacak’ Dedi”

Önceki gün İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenen milletvekili adayları tanıtım etkinliğinde konuşan Erkan Baş, ‘TİP’te ben-sen kavgası yok’ diyerek şunları söyledi; “TIP muhtemelen Türkiye’nin en güçlüsüdür: Hatay. Sevgili Barış yoldaş ‘Ölecek’ dedi!’ “Yapabilir!” dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Baş’ın bu sözlerinin ardından salonda alkışlar ve ıslıklar yankılanırken Atay’ın gözyaşlarını zor tuttuğu görüldü. Baş, şöyle devam etti: “Herkes Türkiye İşçi Partisi’ni bu açıdan değerlendirmeli. Herkesin annesinin ak sütüne helal göreceği milletvekilliği görevinden cezaevindeki yoldaşı çıksın diye ayrılan bir yoldaşımız var. ve bir turizmci daha milletvekili olacak. Onunla gurur duyuyoruz!”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haber-kursunlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu