Haber

Depremde hayatını kaybeden Eylem Şafak Aydın, Muğla’da toprağa verildi.

Depremde enkaz altında yaşamını yitiren tiyatro sanatçısı Orhan Aydın ile Devrimci Parti Genel Lideri Elif Torun Öneren’in kızı Eylem Şafak Aydın’ın cenazesi bugün Muğla Akyaka Ataköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Eylem Şafak Aydın’ın mezarına zeytin ağaçları ve çiçekler dikildi.

Evrensel’in haberine göre, Hatay’da kızıyla birlikte enkaz altında kalan ve günler sonra kurtarılan Elif Torun Öneren, sabah saatlerinde Dalaman Havalimanı’na geldi. Sabahın erken saatlerinden itibaren Muğla halkı Emek ve Demokrasi Güçleri’nden Aksiyon Şafak Aydın ve ailesinin yakınları ve dostları Ula Belediyesi Akyaka Orman Cafe’de toplanmaya başladı. Eylem Şafak Aydın’ın naaşı Ataköy Camii’nden alınarak Ataköy mezarlığına defnedildi.

‘BU SİSTEMLE MÜCADELE VERECEĞİZ’

Cenazeye EMEP, HDP, SYKP, Devrimci Partisi, SOL Partisi, DİSK/Emekli Sen, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetici ve üyeleri, HDP Milletvekili Musa Piroğlu, CHP Milletvekili Süleyman Girgin katıldı.

Tedbirlerin alınmamasına ve geç başlayan kurtarma çalışmalarına tepki gösteren Elif Torun Öneren, “Bu sisteme karşı mücadele edeceğiz” dedi.

derik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu