Haber

“Eda Ezgi Yıldız, 3 yıl işe gitmeden İBB’den maaş aldı”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) CHP Parti Meclisi Üyesi ve İBB şirketi İstanbul İdaresi Yenileme A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın’ın sekreteri Eda Ezgi Yıldız, törende “uzman”Personelinden sosyal yardım ve ikramiye hariç 15 bin ile 18 bin lira arasında para aldığı iddia edildi.

Bakan Yıldız, 31 Mart 2015’te 46 yaşındaki Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki makamında DHKP-C’li teröristler tarafından şehit edildiği anın fotoğrafını çekti. “Adalet Sarayı’nda adalet böyle tecelli eder”ile paylaştı.

Güneydoğu’da PKK’lı teröristlerin başlattığı hendek olaylarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği operasyonlar için de. “katliam”İftira atan Yıldız, mahkemece önce yakalandı, ardından çıkarıldı. “Terör örgütü propagandası yapmak”işlediği suçtan tutuklandı.

yıldız savunmasında “Bunlar photoshop” söz konusu. Yıldız’ın sosyal medya hesabı bir anda silinirken, İBB yönetimi de terör sevdalısı personelin ifşasına maruz kaldı. “Bir bağlı şirket çalışanının 8 yıl önceki şehidimiz ile ilgili paylaşımı asla kabul edilemez. İşçinin iş akdi 30 Mart 2023 tarihi itibariyle feshedilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”söylendi.

Sabah gazetesine göre; Yıldız’ın LGBT yürüyüşüne müdahale eden polislere şerefsiz dediği, nereden geldiği belli olmayan bir fotoğraf paylaştığı ve devleti sivilleri öldürmekle suçladığı birçok tweet’i bulunuyor.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu