Haber

Ukrayna sınırında Şoygu: Özel operasyonun yönetildiği karargâhta komutanlarla görüştü

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna sınırında yer alan Rostov Bölgesi’ne giderek, birliklerin komuta noktalarında incelemelerde bulundu ve özel askeri operasyonun idari merkezi olan Kombine Kuvvetler Kümelenmesi karargahında komutanlarla bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda Savunma Bakanı, komutanlardan özel askeri operasyondaki son durum, düşmanın faaliyetleri ve cephelerde muharebe misyonlarının icrası hakkında bilgi aldı.

Batı Askeri Küme Komutanı Tümgeneral Yevgeny Nikiforov, kümenin taarruz birimlerinin düşman savunmasını kırarken keşif, saldırı ve ateş birlikleriyle etkileşimde yüksek verimlilik sağladığını belirtti.

Shoigu’nun görüntüleri, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerinin mühimmat deposu Kherson yönünde, Ukrayna ordusunun S-300 tümeninin mevzisi olan Belaya Krinitsa köyünde Ukrayna’nın HIMARS çok namlulu roketatar sisteminin imha edildiği anlar. Krasny Limanı tarafında ise Charov Yar köyünde bulunan ABD yapımı M777 obüs de gösterildi.

Ayrıca Şoygu, Rusya sınırını kapsayan birlik kümesinin karargahının çalışmalarını denetlerken, birliklere keşif ve saldırı teçhizatı desteği verilmesi emrini verdi.

Savunma Bakanı ayrıca, birliklere silah ve mühimmat ikmalinin kesintisiz ve hızlı bir şekilde özel kontrol altında tutulması talimatını da verdi.

koseajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu