İş

14. Türk-Arap Ekonomi Forumu İstanbul’da düzenlenecek

Türk-Arap EkonomiForum’un (TAF) 14’üncü toplantısı İstanbul’da yapılacak.

Türk-Arap Ekonomi Forumu (TAF); Dışişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin destekleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğiyle 8 Kasım Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde “Daha Güçlü Türkiye” ilkesiyle düzenlenmeye başlayan Türk-Arap Ekonomi Forumu Kurucusu ve Başkanı Murat Efe, şunları söyledi: “Hükümetimiz, özellikle Arap ülkeleri hükümetleri, milli ve uluslararası dış ticaret kurumları, yatırım ve finans kuruluşları olarak, şirketlerimizin ve iş insanlarımızın desteğiyle bölgemizin “prestij ve istikrar” platformu haline gelen TSK’yı, kararlılık ve vizyonla geleceğe taşımanın gururunu yaşıyoruz. “Türkiye Yüzyılı” Kuveyt Başbakan Yardımcısı Petrol, Ekonomi ve Yatırım İşleri Bakanı Saad Al-Barrak, Katar Devlet Bakanı ve Serbest Bölgeler Lideri Ahmad Al-Sayed, Mısır Maliye Bakanı Mohamed Maait, Maliye Bakan Yardımcısı Suudi Arabistan Dr. Ryadh M. Alkhareif, Katar Maliye Bakanlığı Müsteşarı Dr. Saud Bin Abdullah “Al Attiyah, Libya Merkez Bankası Başkanı Saddek Elkaber, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu katılacak.” dedi.

Murat Efe, “Amacımız Türkiye’deki doğrudan yatırım fırsatlarını paylaşmak, karşılıklı iş birliği olanaklarını artırmak, İstanbul Finans Merkezi’nin hedeflerini, bankalarımızın, Borsa İstanbul’un ve Fintech şirketlerimizin yeteneklerini katılımcılara sunmak ve katılımcılara enerji, sanayi, teknoloji, gıda, inşaat, dış ticaret vb. alanlarda fırsatlar sağlar.” Ticaret alanında faaliyet gösteren iş insanlarımıza katkı sağlamak. Başta hükümet üyeleri olmak üzere Ortadoğu, Körfez ve Kuzey Afrika’dan 500’ü aşkın üst düzey kurum ve kuruluş temsilcisini bir araya getirecek olan TSK, Türkiye ile Arap ülkeleri arasında yeni bir döneme giren ekonomik iş birliğini organize edecek. “İlişkilerde tarihi bir rol oynuyor” dedi. – İSTANBUL

haber-cizre.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu