Haber

Adana’da çöken binanın inşaat mühendisi ve müteahhidi birbirini suçladı

Adana’da İhsan Bayram Apartmanı C Blok’un yıkılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında tutuklanan inşaat mühendisi Ferit Işık ve müteahhit Celal Gül, savcılık ifadelerinde binanın yıkılmasından birbirlerini sorumlu tuttu.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği İhsan Bayram Apartmanı C Blok ile ilgili soruşturma kapsamında 16 Şubat’ta yakalanarak tutuklanan Işık ve Gül’ün birbirini çelişkili ifadelerle suçlaması dikkat çekiyor. ifadeler.

Hakkındaki suçlamaları reddeden İnşaat Yüksek Mühendisi Ferit Işık, savcılıktaki ifadesinde, arsa sahiplerinin muvafakatini alarak 1997 yılında inşaatına başlamak üzere proje hazırladığını ancak ekonomik nedenlerle hayata geçiremediğini, arsa sahiplerinin baskısıyla projeyi Celal Gül’e devrettiğini söyledi.

Işık, dönemin 2000 yılı gibi göründüğünü ancak 1997’de Celal Gül ile sözlü görüştüğünü ve inşaata kendisinin başlamadığını iddia etti.

Celal Gül’ün inşaatın ne zaman başladığını bilmediğini, henüz tamamlanmamış görünen inşaat için kullanma belgesi olmadığını belirten Işık, “İddia edildiği gibi inşaatı 4. kata kadar çıkarsaydım, Hepsini bitirirdim. O zamanlar adı bilinen bir müteahhittim. Suçlamaları kabul etmiyorum. “Yaptığım ve bitirdiğim hiçbir belgede imzam yok. Ben sadece projesini hazırladım, inşaatına başlamadım.” savunmasını yaptı.

Celal Gül de inşaatı devraldığında C bloğun 4. katta, B bloğun ise 6. katta olduğunu iddia etti.

Bu haliyle inşaatı sürdürdüğünü öne süren Gül, “Yıkılan C bloğunun temeli ve sütunları hakkında bilgim ve ilgim yoktu. İnşaatı devraldıktan sonra bitirene kadar tüm işlemleri yürüttüm. bu konuda hiçbir kişi veya şirkete vekalet vermemiştir. Suçlamayı kabul etmiyorum.” savunmasını yaptı.

efeler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu