Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kez ters köşe yapacak! Önce oraya git

Türkiye, 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde adayların salt çoğunluğu elde edememesi üzerine yeni cumhurbaşkanını seçmek için 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gitti. Türk siyasi tarihinde ilk kez gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden seçildi.

İLK DURAK MOLDOVA OLABİLİR
Türkiye yeni döneme hazırlanırken TBMM’de milletvekilleri yemin edecek, kabineyi Erdoğan kuracak. Bu noktada ülkemizde seçim sonrası iktidara gelen liderler ilk yurt dışı ziyaretlerini KKTC ve Azerbaycan’a yapıyorlardı. Ancak bu sefer kural bir kez olsun değişebilir; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Perşembe günü AB liderleri ve 20’ye yakın ülkenin katılacağı Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı için Moldova’ya gitmesi bekleniyor.

“LİDERLERLE GÖRÜŞEBİLİRİZ”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da dün bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı; “Geleneksel olarak ilk yurt dışı ziyaretlerimiz Kıbrıs ve Azerbaycan’a oluyor. Ancak bu perşembe günü Moldova’nın merkezinde toplantı var. Şu anda katılıp katılmadığı belli değil. AB ve 20 kadar ülke davetli. belki liderlerle bir görüşme olur bu bir seferlik anlaşma o gitmezse işte burada programlar devam edecek.söz konusu.

lacinajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu