Haber

Hakkari’de polisin aracına patlayıcı yerleştirdiği 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, aracında 52 kilo 500 gram patlayıcı bulunan polis memuru AK ile temas halinde oldukları iddiasıyla 20 Mart’ta tutuklanan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Hakkari 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, “silahlı terör örgütüne üye olmak”, “teröre silah sağlamak” suçlarından yargılanan tutuklu 5 sanık, avukatları ve sanık yakınları tutuklandı. örgüt” ve “izinsiz tehlikeli madde bulundurma” suçları salonda hazır bulundu.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bir avukatın bağlandığı duruşmada sanık AK, savunmasında maddi sıkıntı içinde olduğunu, ağır bir operasyon geçirdiğini, görüştüğü şahısların yaralandığını ileri sürdü. araçta bulunan bir telefon ve elektronik eşya ile Mersin’e götürmesini istediler.

Bir miktar para ve araç karşılığında teklifi kabul ettiğini anlatan AK, “Yaşadığım kötü süreci kullanmak istediler. Beni karakola götürürken oradaki polislere ‘Allah razı olsun’ dedim. Bizi ihbar edenlerle’ Araçta patlayıcı olduğundan haberim yoktu.’Ben bu konuda yardımcı oldum. Bilerek patlayıcı taşıyan herkes vatan hainidir. Patlayıcı olduğunu da bilmiyordum. Hayatımda hiç böyle şeylere karışmadım. Beni kullandılar.” şeklinde söz verdi.

Diğer sanıklar da suçlamaları reddederek tahliye talebinde bulundu.

Avukatların ifadelerini alan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İstanbul’da polis memuru AK 22 Mart 2022’de tutuklandı, 20 Mart 2022’de Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde kullandığı araçta 52 kilo 500 gram patlayıcı ele geçirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu