Ekonomi

İngiliz basını yazdı: Türkiye Fransa’yı bile geçecek

British Telegraph gazetesi, okurlarına son yıllarda turizm alanında giderek artan bir ivme kazanan Türkiye’de tatil yapmalarını önerdi. “Bu yıl neden Türkiye’de tatil yılı?” Gazete, başlığıyla Türkiye’nin çekiciliğine dikkat çekti.

Terry Richardson imzalı haberde, “Bu yıl Avrupa’nın en popüler ikinci destinasyonu haline gelecek olan ülkeyi ziyaret etmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz” denildi.

“Son açıklanan rakamlar, Türkiye’nin geçen yıl 50 milyona yakın ziyaretçi aldığını gösteriyor” diyen gazete, “Dünyanın giderek cazibesi artan bu köşesi, 2024’te İspanya’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci ülke olan Fransa’yı bile geride bırakacak.” ‘Gidecek’ ifadesine yer verdi.

Türkiye’nin bu kadar çekici olmasının nedeninin ise 6 bin kilometreden fazla güneşli Ege ve Akdeniz kıyı şeridine sahip olması, Truva gibi pek çok büyüleyici UNESCO Dünya Mirası listesine ev sahipliği yapması, Efes ve Göbeklitepe’nin yanı sıra sayısız turistik yerin bulunması olduğu ifade edildi. diğer etkileyici antik yerler.

KAYNAK: AKŞAM

inhisarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu