Haber

Kılıçdaroğlu, Kızılay’ın çadır satışıyla ilgili “Ne diyordunuz?” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mesaj gönderdi.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde 44 binden fazla kişi hayatını kaybetti, çok sayıda bina yıkıldı veya hasar gördü. Çadır olduğu için eleştirilen Kızılay’ın, depremin üçüncü gününde Ahbap Derneği’ne 46 milyon liraya çadır sattığı iddia edildi. Ahbap ve Kızılay cephesinden art arda açıklamalarla tartışmalar alevlenirken tepkiler gecikmedi.

KILIÇDAROĞLU ERDOĞAN’A GÖNDERDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Erdoğan Kızılay ile ilgili depremzedelere hakaret ediyordunuz. Ne diyordunuz…” dedi. Ayrıca Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı konuşmada “Kızılay nerede?” ‘Kızılay nerede’ diyenler için.

KIZILAY: BABAMIZLA İŞBİRLİĞİMİZ ETİK VE YASALDIR

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Ahbap’a çadır satışı ile ilgili haberle ilgili olarak, “Kızılay Çadır&Tekstil AŞ, ithalat ve yerli fason üretimin yanı sıra günde yaklaşık 1000 adet çadır üretimi ile AFAD’a barınma desteği vermeye devam ediyor. “İşbirliği ahlaki, rasyonel ve yasaldır. Aksini iddia eden kötü niyetlidir” dedi.

HALUK LEVENT: YAPTIĞIMIZ HER İŞLEM YASALDIR

İddialar karşısında açıklama yapan Haluk Levent, şu ifadeleri kullandı: “O akşam herkes kederden donarken ‘bu çadırları alalım mı almayalım mı?’ Böyle bir lüksümüz yoktu, olamazdı.Bizde aldık bölgeye gönderdik.Yaptığımız her işlemin yasal ve gerçek olduğunu sonra öğrendik.Kızılay Çadır ve Dokuma A.Ş. Kızılay’a bağlı bir kuruluş.Kızılay da bu firmadan faturalı fatura ile çadır aldı.Yöntemle toplanan bağışlarla bu firmadan alışveriş yaptı.Zaten sitelerinde açıklamaları var.Kızılay yetkilileri de bana ‘ham’ dediler. toplanan paralarla malzeme ve kumaşlar alınıyor, çadırlar yeniden üretiliyor ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu