Haber

Şırnak Milli Sporcusu Nurselen Yalgettekin Türkiye Şampiyonu Oldu

Şırnaklı milli sporcu Nurselen Yalgettekin, Kocaeli’de düzenlenen U-22 Kadınlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası’nda 48 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.

Kocaeli’de düzenlenen şampiyonada başarı elde eden Yalgettekin, zorlu maçların ardından başarıya ulaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Teknik direktörünün desteği ve antrenmanıyla zorlukların üstesinden gelmeyi başardığını belirten Yalgettekin, “Hedefi hiçbir zaman küçük tutmadım ve her zaman hedefimin peşinde koşarak mücadele ettim. Şimdi bu mücadelenin ve emeğin karşılığını Türk olarak aldım. Şampiyon. Bundan sonraki hedefim Azerbaycan’da yapılacak şampiyonayı kazanmak.” “Başarılı olmak, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek ve Türk bayrağını dalgalandırmak.” söz konusu.

Teknik Direktör Rıdvan Budak da yoğun ve güçlü bir hazırlık süreci geçirdiklerini, başarının kolay olmadığını ifade etti.

“10 Kasım’da Azerbaycan’da Avrupa Şampiyonasımız var. Nurselen ile çalışmalarımızı aksatmadan şampiyonaya hazırlanacağız ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” Budak, sporcusunun büyük bir kapasiteye sahip olduğunu belirtti.

ihsangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu